Darmowa dostawa zamówień powyżej 249 zł

Szybka przesyłka

Marki/Le Creuset

Le Creuset

Le Creuset jest światowej sławy ze względu na swoje ręcznie wykonane i kolorowe produkty z żeliwa. U nas znajdziesz ich popularne garnki, patelnie i formy do pieczenia oraz wiele innych produktów z ich ponadczasowego wyposażenia kuchennego, które mogą podnieść Twoje gotowanie na nowe poziomy.
580 Sortuj według
1
...
17
Strona 1 z 17

Le Creuset - dobra jakość od 1925 roku  

Francuska marka Le Creuset dostarcza wysokiej jakości narzędzia kuchenne od 1925 roku. Silna tradycja rzemieślnicza i skupienie na innowacji doprowadziły do produkcji produktów najwyższej jakości, co również dało marki bardzo dobrą opinię. 

Ikoniczny żeliwny garnek Le Creuset  

Pierwszy produkt wyprodukowany w 1925 roku był klasycznym, okrągłym, emaliowanym żeliwnym garnkiem, który stał się znany ze swojego ikonicznego designu i wyjątkowej funkcjonalności. Garki były stale ulepszane, a dziś są one ponadczasową ulubioną potrawą, która dostarcza dużo radości podczas gotowania. 

Narzędzia kuchenne Le Creuset  

Le Creuset rozszerzył swoją ofertę na produkty kuchenne wykonane z różnych materiałów, kolorów i wzorów. Oprócz popularnych emaliowanych produktów żeliwnych, które są dostępne w wielu różnych kolorowych odcieniach, w ofercie marki znajdują się także kieliszki do wina, garnki ze stali nierdzewnej i naczynia z powłoką nieprzywierającą. 

Te produkty można połączyć z czajnikami, młynkami do soli i pieprzu oraz akcesoriami do wina w kolorowych odcieniach, które stały się cechą charakterystyczną dla wysokiej jakości narzędzi kuchennych Le Creuset. 

Czy garnki i patelnie Le Creuset mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek? Tak, wszystkie żeliwne produkty Le Creuset mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym na płytach indukcyjnych. 

Jakie temperatury wytrzymują formy żaroodporne Le Creuset?

Popularne formy żaroodporne Le Creuset można używać w temperaturze od -18° C do +260° C. 

Udekoruj swój stół kolorowymi talerzami Le Creuset  

Le Creuset oferuje również piękne i wytrzymałe talerze, miski i kubki w wielu różnych kolorach, które możesz udekorować dla kolorowego i osobistego stołu. Przed wielkanocnym obiadem lub śniadaniem, znajdziesz również kolorowe kubki do jajek, które możesz udekorować i ozdobić. 

Z jakiego materiału wykonane są narzędzia kuchenne Le Creuset?

Serwisy wykonane są z ceramiki, co nadaje talerzom i miskom ich rustykalny wygląd. Żeliwo, z którego m.in. wykonane są patelnie i garnki, jest bardzo trwałym materiałem, który ma bardzo dobrą dystrybucję ciepła, dzięki czemu jedzenie jest gotowane równomiernie i daje dobry efekt. Garnki żeliwne Le Creuset są wykonane z 85% przetworzonego żelaza i stali. 

W jakich kolorach dostępne są narzędzia kuchenne Le Creuset?  

Le Creuset charakteryzuje się swoimi pięknymi kolorami, które dodają uroku i wspaniałego nastroju do twojego stołu i kuchni. Paleta kolorów jest bardzo szeroka, a istnieje kolor, który pasuje do każdej kuchni, niezależnie od stylu dekoracyjnego. 

Najpopularniejsze kolory to:  

Pomarańczowy  
Błękit morski  
Turkusowy  

Co oznacza Le Creuset?

Nazwa firmy pochodzi od francuskiego słowa "creuset", które oznacza topnik w języku francuskim. Kiedy Le Creuset produkuje swoje żeliwne produkty, surowiec jest topiony w piecu, a następnie wlewany do topnika. Nazwa pochodzi więc od etapu w ich procesie produkcyjnym. 

Jak produkuje się garnki i patelnie Le Creuset?  

Surowiec jest topiony w piecu, a następnie wlewany do topnika, czyli "creuset" jak to się nazywa po francusku. Następnie żelazo z topnika jest wlewane do formy z piasku. Po schłodzeniu się metalu rzemieślnicy Le Creuset rozbijają formy z piasku, aby uzyskać nowo odlewaną patelnię lub garnek. Ponieważ formy z piasku są niszczone po każdym użyciu, każdy garnek jest całkowicie unikalny. Później Le Creuset ponownie wykorzystuje piasek do produkcji nowych garnków i patelni. W każdym etapie procesu garnki są dokładnie kontrolowane, aby zapewnić najwyższą jakość. Aż do 40 rzemieślników sprawdza, czy każdy garnek od Le Creuset osiąga najwyższą jakość przed dotarciem do klienta. 

Jak najlepiej dbać o produkty Le Creuset?  

Zawsze należy umyć patelnie i garnki Le Creuset w ciepłej wodzie przed pierwszym użyciem. Produkty Le Creuset są zmywane w zmywarce, ale zaleca się ręczne mycie, ponieważ jest bardziej delikatne. Jeśli produkty są często myte w zmywarce, mogą się przebarwiać. Zawsze pozostawiaj żeliwne produkty do ostygnięcia przed umyciem w ciepłej wodzie, bez detergentu. Używaj narzędzi do gotowania wykonanych z silikonu razem z produktami Le Creuset. Chroni to powierzchnię produktów lepiej niż narzędzia kuchenne wykonane z metalu. Produkty Le Creuset z uchwytami drewnianymi nie mogą być używane w piekarniku. Zawsze rozgrzej patelnie i garnki Le Creuset na małym lub średnio wysokim ogniu, aż do uzyskania umiarkowanie wysokiej temperatury. W ten sposób uzyskasz najlepsze wyniki w gotowaniu i uzyskasz ładny kolor na twoich składnikach. 20 zł RABATU NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE*

*Obowiązuje przy zakupach powyżej 200 zł. Nie można łączyć z innymi kodami. Nie dotyczy kosztów wysyłki. Subskrypcję możesz anulować w dowolnym momencie. Klikając „Zarejestruj się” akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Nordic Nest AB (nr VAT-EU SE 556628-159701) Stämpelvägen 3, SE-394 70 KALMAR, Szwecja E-mail: info@nordicnest.pl Tel. +48 22 307 26 93
© 2002 - 2024 Copyright Nordic Nest AB